Twórcza aktywność dzieci

DSC09166-e1449748533504_decorative-29DZIECKO JEST ŹRÓDŁEM NADZIEI. Mówi ono Rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości.

/Jan Paweł II, Castel Gandolfo 1979 r./

        W rzeczywistości zagrożeń gender – owych Katolickie Przedszkole Sióstr Prezentek w Warszawie Aninie oferuje wychowanie oparte na tradycyjnych wartościach chrześcijańskich. Uczymy miłości do Boga i Ojczyzny oraz  szacunku do drugiego człowieka. Pomagamy odróżniać dobro od zła. W naszym Przedszkolu dziecko czuje się akceptowane i szczęśliwe, a podejmowane działania wychowawczo – dydaktyczne sprzyjają jego wszechstronnemu rozwojowi.

VipTalisman24

29459184_9 W Przedszkolu Sióstr Prezentek w Warszawie Aninie:
  • Poznajemy Jezusa
poznajemy Jezusa Leonardo da Vinci (1452-1519) malując swoją słynną Wieczerzę; miał tylko jeden cel przed oczyma, aby obraz ten prowadził ludzi do Chrystusa. Ale na wystawie - jak na ironię - podziwiali wszyscy mały okręcik, jaki był widoczny w dalekim tle. Trzy tygodnie potrzebował mistrz na namalowanie tego okrętu. Nie zważając jednak na włożoną pracę, zaraz na wieczór pierwszego dnia wziął obraz "do poprawki" i okręt po prostu zamalował. Był zdania, że nic nie może odwracać naszego wzroku od Chrystusa.

/Kazimierz Wójtowicz/

  • Kochamy Maryję
kochamy Maryję Dobre dziatki, to skarb matki.

/polskie/

  • Odkrywamy talenty
odkrywamy talenty Wychowanie to umiejętność wydobycia z danej jednostki ukrytych w niej wartości moralnych. Tyle jest systemów wychowawczych, ile jest dusz.

/Kard. Désiré Mercier/

  • Jesteśmy kreatywni
nasze prace Pytano kiedyś Michała Anioła (1475 - 1564), jak on to robi, że jego rzeźby są tak pełne życia. Ten jeden z najznakomitszych artystów świata miał wówczas odpowiedzieć: To nie moje zasługa - figury te znajdują się w marmurze już od początku, ja je tylko uwalniam!

/Kazimierz Wójtowicz/

  • Osiągamy sukcesy
osiągamy sukcesy Pewien ojciec - opowiada chasydzka legenda - miał nie lada kłopoty wychowawcze ze swym synem. Młodzieńcowi ani się śniło, iść za radami i wskazaniami rodziciela. Szkoła i nauka były dla niego największą katorgą: Najchętniej oddawał się zabawom i leniuchowaniu. Zatroskany ojciec udał się więc z tym "trudnym" chłopcem do słynnego rabina, aby ten coś tu pomógł i zaradził. Rabbi wysłuchawszy o co chodzi, kazał ojcu wyjść na miasto i załatwić, co ma do załatwienia; a dziecko w tym czasie ma zostać u niego. Mędrzec zostawszy sam na sam z młodzieńcem, podszedł do niego i przycisnął jego głowę do swej piersi. Po wielu latach z tego krnąbrnego synalka wyrósł wielki rabbi. Przy każdej sposobności opowiadał, że owe godziny spędzone wówczas u rabina były istotnymi godzinami jego wychowania.

/Kazimierz Wójtowicz/

  • Zdobywamy wiedzę
zdobywamy wiedzę Wykład znanego filozofa na temat „niszczenia świata” był dobrze rozreklamowany i przyszło na niego tyle osób, że sala pękata w szwach. Prelekcja nie trwała jednak dłużej niż minutę. Profesor powiedział tylko: Nasz ludzki gatunek wyniszczą następujące rzeczy: polityka bez zasad, postęp bez serca, bogactwo bez pracy, nauka bez etyki, religia bez ofiary i kult bez rozumu.

/Kazimierz Wójtowicz/

  • Jesteśmy ciekawi świata
ciekawi świata Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej.  Ci, co żyją miłości, widzą głębiej. Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle.

/Lothat Zenetti/

  • Dbamy o wszechstronny rozwój dzieci
dbamy o rozwój Mieć czas dla dziecka - to początek wszelkiego wychowania.

/Karl Hesselbacher/

  • Dobrze się bawimy
dobrze się bawimy Dzieci są skrzydłami człowieka.

/arabskie/

ChomikImage