DZIECKO JEST ŹRÓDŁEM NADZIEI. Mówi ono Rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości.
/Jan Paweł II, Castel Gandolfo 1979 r./
W rzeczywistości zagrożeń gender – owych Katolickie Przedszkole Sióstr Prezentek w Warszawie Aninie oferuje wychowanie oparte na tradycyjnych wartościach chrześcijańskich. Uczymy miłości do Boga i Ojczyzny oraz szacunku do drugiego człowieka. Pomagamy odróżniać dobro od zła. W naszym Przedszkolu dziecko czuje się akceptowane i szczęśliwe, a podejmowane działania wychowawczo – dydaktyczne sprzyjają jego wszechstronnemu rozwojowi.
W Przedszkolu Sióstr Prezentek w Warszawie Aninie:
- Poznajemy Jezusa
Leonardo da Vinci (1452-1519) malując swoją słynną Wieczerzę; miał tylko jeden cel przed oczyma, aby obraz ten prowadził ludzi do Chrystusa.
Ale na wystawie – jak na ironię – podziwiali wszyscy mały okręcik, jaki był widoczny w dalekim tle. Trzy tygodnie potrzebował mistrz na namalowanie tego okrętu. Nie zważając jednak na włożoną pracę, zaraz na wieczór pierwszego dnia wziął obraz „do poprawki” i okręt po prostu zamalował. Był zdania, że nic nie może odwracać naszego wzroku od Chrystusa.
/Kazimierz Wójtowicz/
- Kochamy Maryję
Dobre dziatki, to skarb matki.
/polskie/
- Odkrywamy talenty
Wychowanie to umiejętność wydobycia z danej jednostki ukrytych w niej wartości moralnych. Tyle jest systemów wychowawczych, ile jest dusz.
/Kard. Désiré Mercier/
- Jesteśmy kreatywni
Pytano kiedyś Michała Anioła (1475 – 1564), jak on to robi, że jego rzeźby są tak pełne życia. Ten jeden z najznakomitszych artystów świata miał wówczas odpowiedzieć: To nie moje zasługa – figury te znajdują się w marmurze już od początku, ja je tylko uwalniam!
/Kazimierz Wójtowicz/
- Osiągamy sukcesy
Pewien ojciec – opowiada chasydzka legenda – miał nie lada kłopoty wychowawcze ze swym synem. Młodzieńcowi ani się śniło, iść za radami i wskazaniami rodziciela. Szkoła i nauka były dla niego największą katorgą: Najchętniej oddawał się zabawom i leniuchowaniu.
Zatroskany ojciec udał się więc z tym „trudnym” chłopcem do słynnego rabina, aby ten coś tu pomógł i zaradził. Rabbi wysłuchawszy o co chodzi, kazał ojcu wyjść na miasto i załatwić, co ma do załatwienia; a dziecko w tym czasie ma zostać u niego.
Mędrzec zostawszy sam na sam z młodzieńcem, podszedł do niego i przycisnął jego głowę do swej piersi.
Po wielu latach z tego krnąbrnego synalka wyrósł wielki rabbi. Przy każdej sposobności opowiadał, że owe godziny spędzone wówczas u rabina były istotnymi godzinami jego wychowania.
/Kazimierz Wójtowicz/
- Zdobywamy wiedzę
Wykład znanego filozofa na temat „niszczenia świata” był dobrze rozreklamowany i przyszło na niego tyle osób, że sala pękata w szwach.
Prelekcja nie trwała jednak dłużej niż minutę.
Profesor powiedział tylko:
Nasz ludzki gatunek wyniszczą następujące rzeczy:
polityka bez zasad,
postęp bez serca,
bogactwo bez pracy,
nauka bez etyki,
religia bez ofiary
i kult bez rozumu.
/Kazimierz Wójtowicz/
- Jesteśmy ciekawi świata
Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłości, widzą głębiej. Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle.
/Lothat Zenetti/
- Dbamy o wszechstronny rozwój dzieci
Mieć czas dla dziecka – to początek wszelkiego wychowania.
/Karl Hesselbacher/
- Dobrze się bawimy
Dzieci są skrzydłami człowieka.
/arabskie/