Rodzice o nas

Nasza córka Helena trafiła do przedszkola Sióstr Prezentek w Aninie po pierwszym (nieudanym) roku w renomowanym przedszkolu w Józefowie. W przedszkolu w Aninie doświadczyła prawdziwego zaangażowania i serdeczności ze strony wychowawczyń. Lokalizacja przedszkola w dużym domu - przypomina "normalny" dom gdzie dzieci czują się bardzo naturalnie. Małe grupy sprawiają, że dzieci są w bliskim kontakcie z grupą i opiekunami, którzy mają szansę bardzo dobrze poznać każde dziecko i jego potrzeby.

Serdecznie polecamy każdemu przedszkole Sióstr Prezentek.

A. i T. B.


Pobyt w Przedszkolu Sióstr Prezentek był dla Michaliny bardzo dobrym okresem. Zawsze z uśmiechem rozpoczynała dzień i z radością pojawiała się w swoim przedszkolu. Nawiązała wiele przyjaźni, które przetrwały do dzisiaj. Darzyła wszystkie Panie Nauczycielki i Siostry olbrzymią sympatią i wspomina je do dzisiaj. My jako rodzice również byliśmy zadowoleni ze współpracy z całą kadrą. Siostra Dyrektor była zawsze otwarta na rozmowę i bardzo dbała o rodzinną atmosferę.

Z całego serca rekomendujemy Przedszkole Sióstr Prezentek. Dla naszej córki czas spędzony w przedszkolu był bardzo udany i wspaniale przygotował ja do kolejnego etapu edukacji.

Ł.G.


Jesteśmy rodzicami czwórki dzieci, ale tak się złożyło, że dopiero najmłodsza z naszych córek trafiła do przedszkola Sióstr Prezentek w Aninie. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i oczywiście Siostrom za to, że nasza Marysia przez 3 lata mogła rozwijać się w tak dobrych warunkach. Wybierając przedszkole ważne było dla nas, że są tam małe grupy, które są prowadzone w chrześcijańskim (katolickim) duchu. Bardzo cenimy sobie niezwykłe zaangażowanie i życzliwość oraz wręcz rodzinną atmosferę jaka tam panowała.

W przedszkolu zawsze się coś działo; była zabawa, ale też dużo ciekawych zajęć rozwijających. Były też różne wydarzenia, które mogliśmy świętować całą rodziną, takie jak wspólne kolędowanie, przeżywanie dnia mamy i taty czy świętowanie dnia babci i dziadka. Ciekawym wydarzeniem (ale i wyzwaniem dla nas rodziców) były też przedstawienia rodziców dla dzieci.

Jeszcze raz chcemy z serca podziękować wszystkim pracownikom a zwłaszcza Siostrom Prezentkom za ten czas i za to ze Marysia mogła ten etap dzieciństwa przejść tak radośnie a jednocześnie jak się okazało, została bardzo dobrze przygotowana do przejścia w etap szkolny.

Rodzice Marysi


Przedszkole Sióstr Prezentek jest kameralne i rodzinne, co uważam za dużą zaletę.  Grupy są małe, co jest dużym plusem, gdyż w przedszkolu nie słyszałem, aby kiedykolwiek występowały konflikty czy jakieś wypadki z powodu niedopatrzenia dzieci. Posiłki są zapewniane przez zewnętrzną  firmę, które są zawsze smaczne i dobre. W przedszkolu dzieci mogą się uczyć języka angielskiego i języka francuskiej w formie zabawy. Siostry zapewniają dużo zajęć dodatkowych jak tańce, szachy, korektywa, rytmika i wiele innych. Siostry starają się  również organizować wiele ciekawych i interesujących wycieczek dla dzieci. Organizują wiele przedstawień, spektakli, akademii w duchu patriotycznym i katolickim.   Jedynym mankamentem jest to, że Siostry na terenie Warszawy prowadzą tylko i wyłącznie przedszkole. Niestety brak jest szkoły podstawowej i liceum, które mają w Krakowie i Rzeszowie. Z chęcią moje dzieci kontynuowały by dalszą edukację w szkole Sióstr Prezentek, ale takiej szkoły brak na terenie Warszawy.

Bardzo polecam przedszkole Sióstr Prezentek.

R. O.  A., tata absolwentów


Przedszkole Sióstr Prezentek to najlepsze miejsce wzrostu duchowego, psychicznego i fizycznego naszych Córek. Starsza spędziła w nim 2 lata w ciepłej, otwartej i pełnej życzliwości atmosferze, w środowisku, w którym bezpiecznie przeżywała swoje pierwsze radości i smutki. Ukształtowana weszła pewnie do szkoły, ale nadal wykorzystuje każdą okazję, by odwiedzić przedszkole i zajrzeć w miejsca, które tak ukochała.

Druga Córeczka w najmłodszej grupie pięknie rozwija skrzydła, uczy się samodzielności i chrześcijańskich postaw.

Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca dla dzieci!

Rodzice Zosi i Łucji


Z przedszkolem Sióstr Prezentek w Aninie jesteśmy związani od początku jego istnienia. Chodziła do niego trójka naszych dzieci. Michała przenieśliśmy z innej, dużej placówki, gdzie ze swoją wrażliwością 4-latek jako nie czuł się dobrze, grupa była tam zbyt duża. U Sióstr odnalazł się doskonale, bardzo służyła mu kameralność tego miejsca, był zaopiekowany, wszystkie objawy nadmiernego stresu ustąpiły. Łucja poszła do przedszkola jako 2,5 latek "na próbę", z bratem - spodobało jej się od razu, w zasadzie od pierwszego dnia czuła się pewnie i bezpiecznie. Po kilku latach do przedszkola Sióstr poszła Helena, która bardzo zżyła się ze swoją grupą i Wychowawczynią - Siostrą Weroniką. Lata w przedszkolu u Sióstr Prezentek wspominamy jako czas bardzo harmonijnej współpracy z Siostrami i Wszystkimi, którzy pracowali w przedszkolu. Wszystkie zajęcia i propozycje Sióstr miały sens, była otwartość na informacje zwrotne od rodziców, przy wielu przedsięwzięciach rodzice współpracowali z przedszkolem,  dzieci dobrze się rozwijały i czuły, zostały starannie przygotowane do szkoły. Przedszkole jest katolickie w najlepszym znaczeniu tego słowa, nikogo nie wyklucza, ale też bazuje na jasnookreślonym fundamencie, wiadomo, jakie Święta i dlaczego są obchodzone, po co się modlimy, jak mamy siebie nawzajem traktować. Bardzo sympatyczne są wszelkie wspólne spotkania, integracje, przedstawienia, nabożeństwa, przygotowywanie dla dzieci prezentów mikołajkowych - własnoręcznie! Bardzo cenię fakt, że w przedszkolu jest kaplica, gdzie dzieci mogą przychodzić do Pana Jezusa i w ten sposób zaczynać dzień. Polecam przedszkole Wszystkim, którzy chcą, by dzieci  były bezpieczne, miały dobre warunki do rozwoju intelektualnego, społecznego i duchowego.

 

O. L., mama absolwentów


Trafiliśmy do Przedszkola Sióstr Prezentek z polecenia, po wcześniejszej nieudanej adaptacji w innej placówce. Miejsce jest cudowne! Ciepła, domowa atmosfera. Wspaniałe warunki oraz zdrowa, pyszna kuchnia. Duża ilość ciekawych zajęć, wydarzeń i wycieczek. I przede wszystkim Siostry oraz Panie- pełne ciepła, empatii, zaangażowane i z powołaniem. Jesteśmy zachwyceni indywidualnym podejściem do każdego dziecka. Nasz synek jest zaopiekowany i bezpieczny. Polecam z całego serca wszystkim rodzicom. Uśmiech na buzi dziecka jest najlepszą rekomendacją.

Rodzice Mikołaja


Przedszkole to dla dziecka miejsce, które przez kilka godzin dziennie jest dla niego  drugim  domem, dlatego świadomie  i z pełnym zaufaniem wybraliśmy Przedszkole Sióstr Prezentek w Warszawie – i nie zawiedliśmy się. Nasz syn wychowywany jest w oparciu o bliskie nam wartości katolickie i mamy pewność, że nasze domowe wychowanie jest kontynuowane w placówce. Pod czujnym okiem opiekunów dziecko uczy się i rozwija w ujęciu holistycznym z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Bogata  oferta  zajęć edukacyjnych i ruchowych pozwala  rozwijać różnorodne talenty i aktywności. Kameralne warunki, mała liczebność dzieci w grupach - mają  wpływ  na  przyjazną i twórczą  atmosferę pracy. Świetny kontakt z kadrą przedszkola i innymi rodzicami daje poczucie wspólnoty opartej na ważnych dla nas wartościach. Potwierdzają to również babcie i dziadkowie, którzy są zapraszani na okazjonalne uroczystości. Jedynym „minusem” może być tylko fakt,  że syn ma ciągle do nas pretensje, że za wcześnie po niego przychodzimy. Z czystym sumieniem polecamy przedszkole nie tylko w imieniu synka, ale całej naszej rodziny.

Rodzice Adasia


Przedszkole Sióstr Prezentek jest miejscem gdzie nasze dzieci czują się jak w domu - rodzinne, kameralne, przyjazne, bezpieczne i prowadzone przez troskliwie Siostry i Panie. W najbliższym czasie do przedszkola bedzie uczęszczać  nasze czwarte dziecko, a starsze - już nastolatki - z wielkim  sentymentem wspominają czas przedszkolnych lat u Sióstr Prezentek.

Dzieci spędzają tu kreatywnie czas na różnego rodzaju zajęciach: tańcu, gimnastyce, zajęciach językowych, a jednocześnie, co jest bardzo istotne dla rozwoju i zdrowia małego dziecka, sporą część dnia przebywają w ruchu na dużym przedszkolnym placu zabaw. Jest to świetne miejsce dla każdego malucha.

M. Ch.


Jedyne w swoim rodzaju miejsce pełne nauki, miłości, radości i zabaw dla dzieci.

Kochane Siostry, nigdy nie spodziewałam się że mogę trafić na tak wspaniałe przedszkole dla moich dzieci! Siostry są przepełnione miłością, życzliwością, dobrocią, dobrym, humorem, dobrą energią i pozytywnymi myślami! Wspaniale opiekują się dziećmi, potrafią wszystkiego dopilnować w przedszkolu. Jest pyszne jedzenie, bardzo ciekawe i rozwijające zabawy, świetny program i zajęcia naprawdę na wysokim poziomie! Serdecznie polecam Przedszkole Sióstr Prezentek ponieważ cała kadra jest życzliwa, rzetelna i łączy wychowanie w duchu katolickim z praktyczną wiedzą, nauką i sportem. Przede wszystkim polecam to, że jest ostoją dobra, moralności i jednym z nielicznych miejsc w dzisiejszym świecie, gdzie można spotkać nienaganne zasady, naukę dobrych manier, szacunek do człowieka oraz miłość do bliźniego i wiele wspaniałych zasad, które uczą dzieci dobrego funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Wszystkim Polecam to przedszkole! Naprawdę fantastyczne patrzeć jak dzieci się cieszą!

M. Ś., mama absolwenta Jasia


Opieka zapewniona dzieciom jest profesjonalna, a co najcenniejsze, płynie prosto z serca opiekunek/sióstr. Przedszkole kameralne, w którym panuje domowa atmosfera sprzyjająca szerokiemu rozwojowi emocjonalnemu, jak również intelektualnemu dzieci. Kompleksowy rozwój fizyczny jest również zapewniony dzięki zajęciom sportowym, tanecznym realizowanym przez profesjonalną kadrę. Doceniamy również zajęcia językowe (angielski i francuski) oraz zajęcia umuzykalniające. Jest również możliwość rozwoju duchowego, niezbędnego do pełnego, zrównoważonego osobistego rozwoju człowieka  i do szczęśliwego życia.

 

Rodzice Janka i Ignacego


Córeczki mojej siostry, które uczęszczały do Przedszkola Sióstr Prezentek, gdy zapytałam gdzie jest najlepsze przedszkole w okolicy odpowiedziały, że w Aninie u Sióstr. Myślę że to najlepsza rekomendacja, od dzieci, które czują się w przedszkolu dobrze i bezpiecznie, które chętnie chodzą do przedszkola oraz z radością i entuzjazmem opowiadają, co się działo w przedszkolu. Moja córka opowiada o przedstawieniach teatralnych, występach muzycznych, o czytanych książkach, o kolędnikach, którzy odwiedzają Przedszkole z wyraźnym zainteresowaniem oraz przejęciem w głosie. Jako matka cieszę się że dziecko przepięknie kolęduje.

W przedszkolu jest wiele kreatywnych zabaw oraz zadań rozwijających wyobraźnię. Dziecko jest w miejscu bezpiecznym oraz dbającym o rozwój emocjonalny, intelektualny oraz społeczny.

W przedszkolu przywiązuje się wagę do przepięknych, ręcznie robionych laurek z okazji Dnia Matki, na Dzień Dziadka czy Babci. Z okazji urodzin córka otrzymała laurki w postaci książeczki od każdego dziecka z przedszkola, oglądała ten prezent codziennie przez tydzień, myślę że było to dla niej bardziej cenne niż inne otrzymane prezenty.

Z okazji Mikołajek rodzice spotykają się oraz własnoręcznie przygotowują prezenty dla dzieci, jest to okazja do integracji. Jest wiele innych okazji do integracji jak wyjazd do Loretto czy Dzień Rodziny. Bardzo cieszy mnie również udział córki w procesji z okazji Bożego Ciała.

Myślę również że bardzo cenna jest kadra, szczególnie pełna pomysłów Siostra Weronika,  bardzo wpływa na atmosferę oraz jakość czasu spędzanego przez córkę w przedszkolu. Osoby zatrudnione podchodzą do dzieci z sercem oraz dużą życzliwością. Dzieci witane są codziennie rano z otwartymi ramionami, a ja jako matka zostawiam córkę z wiarą że spędzi dobrze kolejny dzień.

M. M. N., mama Helenki


 

Katolickie Przedszkole w Aninie – działamy w służbie Rodzinie. Jesteśmy, aby formować, wychowywać i uczyć.