Aktualności

 

Rok 2022-23

Bardzo dziękuję Rodzinom, które wzięły udział w spotkaniu integracyjnym w Niepokalanowie. Dziękuję za obecność, wspólną modlitwę podczas Mszy św. i zaangażowanie w przygotowanie wspólnego poczęstunku przy grillu. Bardzo dziekuję dzieciom, szczególnie Krysi, Marysi i Szymonowi za niesienie darów ofiarnych podczas Mszy św.  Niech Maryja Niepokalana i św. Franciszek wypraszają nam potrzebne łaski każdego dnia. 

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE w Przedszkolu Sióstr Prezentek na rok 2022/23

Z racji 10-tej rocznicy Beatyfikacji  Błogosławionej Zofii Czeskiej prekursorki wychowania i nauczania dziewcząt na ziemiach polskich, przypadającej na dzień 9 czerwca 2023 roku, w naszej pracy wychowawczej będzie nam towarzyszyła myśl Bł. Zofii

„ABY DZIECI MIAŁY WYCHOWANIE DOBRE…” 

Temat przewodni zgodny z Kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 ustalonymi przez MEN na podstawie art. 60 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082)

    „Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na PRAWDĘ, DOBRO i PIĘKNO, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji”

  • Zapoznawanie dzieci z zasadami SAVOIR-VIVRE

 

DRODZY RODZICE!

Przypominamy, że wszystkie dzieci przyprowadzane do przedszkola muszą być zdrowe, bez żadnych oznak choroby (w tym zaczerwienione oczy, katar, kaszel, gorączka, bóle brzucha, głowy i gardła itp.) !!!

 Wszystkie procedury i działania wynikają z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa Państwu, dzieciom oraz pracownikom przedszkola.

Katolickie Przedszkole w Aninie – działamy w służbie Rodzinie. Jesteśmy, aby formować, wychowywać i uczyć.